Movies
Ratings
47
Snow White and the Seven DwarfsRated ★ 5.0
MelancholiaRated ★ 5.0
The NotebookRated ★ 5.0
Lust, CautionRated ★ 5.0
GravityRated ★ 5.0
GattacaRated ★ 5.0
The TerminalRated ★ 5.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
Slumdog MillionaireRated ★ 5.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 4.0
WALL-ERated ★ 5.0
I Am SamRated ★ 5.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0
Toy Story 3Rated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
SnowpiercerRated ★ 4.0
AtonementRated ★ 5.0
Little ManRated ★ 4.0
UpRated ★ 5.0