Movies
Ratings
44 (500) Days of SummerRated ★ 5.0 (500) Days of SummerRated ★ 5.0
 Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 3.5 Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 3.5
 VeteranRated ★ 3.5 VeteranRated ★ 3.5
 TakenRated ★ 4.5 TakenRated ★ 4.5
 The NotebookRated ★ 4.0 The NotebookRated ★ 4.0
 InterstellarRated ★ 4.5 InterstellarRated ★ 4.5
 Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.0 Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.0
 Good Will HuntingRated ★ 4.0 Good Will HuntingRated ★ 4.0
 IdentityRated ★ 4.0 IdentityRated ★ 4.0
 The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.0 The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.0
 Life Is BeautifulRated ★ 4.5 Life Is BeautifulRated ★ 4.5
 AssassinationRated ★ 4.0 AssassinationRated ★ 4.0
 MementoRated ★ 3.0 MementoRated ★ 3.0
 New WorldRated ★ 4.0 New WorldRated ★ 4.0
 Catch Me If You CanRated ★ 4.5 Catch Me If You CanRated ★ 4.5
 Music and LyricsRated ★ 4.0 Music and LyricsRated ★ 4.0
 Sherlock HolmesRated ★ 4.0 Sherlock HolmesRated ★ 4.0
 JumperRated ★ 2.5 JumperRated ★ 2.5
 X-Men: First ClassRated ★ 3.5 X-Men: First ClassRated ★ 3.5
 Nameless GangsterRated ★ 3.5 Nameless GangsterRated ★ 3.5