Movies
Ratings
305
WhiplashRated ★ 4.0
SpotlightRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
Captain America: Civil WarRated ★ 3.0
Julie & JuliaRated ★ 3.5
A River Runs Through ItRated ★ 4.5
X-Men: Days of Future PastRated ★ 4.0
300: Rise of an EmpireRated ★ 3.0
12 Years a SlaveRated ★ 4.0- Talking ArchitectRated ★ 4.0
Another FamilyRated ★ 4.0
RoboCopRated ★ 4.0
The ImpossibleRated ★ 4.0
Children of HeavenRated ★ 4.0
Se7enRated ★ 5.0
The MasterRated ★ 4.0
The Taste of MoneyRated ★ 3.0
The Girl with the Dragon TattooRated ★ 4.0
BatmanRated ★ 4.0
The Prince of EgyptRated ★ 4.0