Movies
Ratings
334
Very Ordinary CoupleRated ★ 4.0
The LobsterRated ★ 1.5
On Your Wedding DayRated ★ 3.5
The Danish GirlRated ★ 4.5
I Feel PrettyRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 3.0
Me Before YouRated ★ 5.0
Lust, CautionRated ★ 5.0
MaudieRated ★ 5.0
The Age of ShadowsRated ★ 4.0
SORI: Voice from the HeartRated ★ 3.5
A Violent ProsecutorRated ★ 4.0
Dongju: The Portrait of a PoetRated ★ 3.5
HerRated ★ 4.0
The TreacherousRated ★ 2.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.5
From Up on Poppy HillRated ★ 3.5
Ode to My FatherRated ★ 4.5
The Royal TailorRated ★ 4.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.0