Movies
Ratings
265
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 4.5
Sister ActRated ★ 4.0
Hedwig and the Angry InchRated ★ 4.0
TrainspottingRated ★ 4.5
MelancholiaRated ★ 4.5
FargoRated ★ 5.0
Searching for Sugar ManRated ★ 4.5
Bridge of SpiesRated ★ 4.0
Die Hard 2Rated ★ 4.5
The Hurt LockerRated ★ 4.5
Raiders of the Lost ArkRated ★ 4.5
25th HourRated ★ 4.0
The Name of the RoseRated ★ 4.0
A SeparationRated ★ 4.5
Reservoir DogsRated ★ 5.0
The GodfatherRated ★ 5.0
Pulp FictionRated ★ 4.5
Se7enRated ★ 5.0
The Da Vinci CodeRated ★ 2.5
StokerRated ★ 4.0