Movies
Ratings
52
Thread of LiesRated ★ 2.5
The PostRated ★ 3.5
What Women WantRated ★ 2.5
Inglourious BasterdsRated ★ 5.0
AssassinationRated ★ 3.5
1987: When the Day ComesRated ★ 3.0
The HandmaidenRated ★ 4.5
England Is MineRated ★ 4.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
TrainspottingRated ★ 4.0
A Beautiful MindRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 5.0
Pulp FictionRated ★ 5.0
If OnlyRated ★ 2.5
Zero Dark ThirtyRated ★ 5.0
12 Angry MenRated ★ 5.0
Chungking ExpressRated ★ 5.0
Pride & PrejudiceRated ★ 4.5
Miss SloaneRated ★ 5.0
Gone GirlRated ★ 4.5