Movies
Ratings
32
The Truman ShowRated ★ 4.5
Bungee Jumping of Their OwnRated ★ 4.0
Never Let Me GoRated ★ 4.5
Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 2.5
Cinema ParadisoRated ★ 4.5
HugoRated ★ 4.0
May 18Rated ★ 4.0
About TimeRated ★ 4.5
The Dark KnightRated ★ 4.5
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
Perfect GameRated ★ 4.5
Princess MononokeRated ★ 4.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 4.0
UnbowedRated ★ 4.5
HopeRated ★ 4.5
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
August RushRated ★ 4.5
The IntouchablesRated ★ 4.5
Thor: The Dark WorldRated ★ 3.5
Monsters UniversityRated ★ 4.0