Movies
Ratings
242
The Boy and the BeastRated ★ 4.5- Grandmother’s CakeRated ★ 5.0
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.0
Naples in VeilsRated ★ 5.0
SuburraRated ★ 5.0
The InvasionRated ★ 5.0
Kim Ji-young: Born 1982Rated ★ 5.0
ContagionRated ★ 4.5
Bridget Jones's DiaryRated ★ 4.5
CloserRated ★ 4.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 4.0
Will You Be ThereRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
Dark Figure of CrimeRated ★ 5.0
The Spy Gone NorthRated ★ 4.5
A Wedding InvitationRated ★ 4.5
Romeo + JulietRated ★ 2.5
The Devil Wears PradaRated ★ 4.5
MulanRated ★ 5.0