Movies
Ratings
22
SplitRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 5.0
The Thirteenth FloorRated ★ 5.0
V for VendettaRated ★ 4.5
Princess MononokeRated ★ 4.0
The Butterfly EffectRated ★ 3.5
Life of PiRated ★ 4.0
World War ZRated ★ 4.0
The Sixth SenseRated ★ 3.0
OldboyRated ★ 5.0
SnowpiercerRated ★ 3.0
The Imitation GameRated ★ 3.0
SawRated ★ 4.0
LeonRated ★ 5.0
LucyRated ★ 4.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.0
Ex MachinaRated ★ 3.0
The TerminatorRated ★ 4.5