Movies
Ratings
79
Gone GirlRated ★ 4.5
The Silence of the LambsRated ★ 3.0
Manchester by the SeaRated ★ 5.0
AmélieRated ★ 4.5
Reservoir DogsRated ★ 5.0
Pulp FictionRated ★ 4.0
Be With YouRated ★ 4.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
Call Me by Your NameRated ★ 5.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.5
MidsommarRated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 3.0
ChefRated ★ 3.5
A Beautiful MindRated ★ 3.5
The AviatorRated ★ 2.5
ClickRated ★ 2.5
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
AvatarRated ★ 3.5
Nameless GangsterRated ★ 3.5
The MatrixRated ★ 4.5