Movies
Ratings
127
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Fight ClubRated ★ 5.0
WALL-ERated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 5.0
Phone BoothRated ★ 5.0
Bruce AlmightyRated ★ 4.5
The Butterfly EffectRated ★ 4.5
The Hurt LockerRated ★ 5.0
ConstantineRated ★ 5.0
Music and LyricsRated ★ 5.0
Love FictionRated ★ 5.0
V for VendettaRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
The Man from NowhereRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.5
The Yellow SeaRated ★ 5.0
OldboyRated ★ 5.0
Dawn of the DeadRated ★ 5.0
28 Weeks LaterRated ★ 4.5
A Bittersweet LifeRated ★ 5.0