Movies
Ratings
338
The Truman ShowRated ★ 4.5
Evangelion: 2.0 You Can (Not) AdvanceRated ★ 4.0
Evangelion: 1.0: You Are (Not) AloneRated ★ 3.0
PocahontasRated ★ 3.5
The Lion KingRated ★ 5.0
TarzanRated ★ 3.0
Toy Story 2Rated ★ 5.0
Toy Story 3Rated ★ 5.0
Toy StoryRated ★ 5.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
My Own Private IdahoRated ★ 2.5
Interview with the VampireRated ★ 4.0
Hannibal RisingRated ★ 1.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.5
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.0
OseamRated ★ 4.0
Ghost in the ShellRated ★ 5.0
Emergency Act 19Rated ★ 0.5
Minority ReportRated ★ 5.0