Movies
Ratings
101
PsychoRated ★ 5.0
12 Angry MenRated ★ 5.0
The Sixth SenseRated ★ 5.0
The Butterfly EffectRated ★ 4.5
Chungking ExpressRated ★ 5.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 5.0
Edward ScissorhandsRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 4.5
Sin CityRated ★ 4.5
WALL-ERated ★ 5.0
28 Days LaterRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.5
UpRated ★ 5.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.5
Dawn of the DeadRated ★ 5.0
Pulp FictionRated ★ 5.0
Inglourious BasterdsRated ★ 5.0
GladiatorRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0