Movies
Ratings
363
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
The Phantom of the OperaRated ★ 3.5
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 3.5
BurlesqueRated ★ 5.0
Pi's StoryRated ★ 3.0
The GiverRated ★ 3.0
Big EyesRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.5
Parasyte: Part 1Rated ★ 3.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.5
The Imitation GameRated ★ 4.5
SocialphobiaRated ★ 4.5
Gone GirlRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 3.5
Sherlock HolmesRated ★ 3.0
Pitch PerfectRated ★ 4.0
Don't Cry for Me, SudanRated ★ 4.0
Sister ActRated ★ 4.5