Movies
Ratings
702
The White RibbonRated ★ 4.5
Chungking ExpressRated ★ 4.5
The Man from EarthRated ★ 4.5
Project Hail MaryRated ★ 4.5
We Made a Beautiful BouquetRated ★ 4.5
Draft DayRated ★ 3.5
The King's WardenRated ★ 3.5
Being the RicardosRated ★ 4.0
ShrekRated ★ 3.5
Koshien: Japan's Field of DreamsRated ★ 3.5
The Great HackRated ★ 3.5
RBGRated ★ 4.0
Downfall: The Case Against BoeingRated ★ 4.0
The Last EmperorRated ★ 4.5
PlatoonRated ★ 4.5
NightcrawlerRated ★ 5.0
Dark WatersRated ★ 4.0
Spring, Summer, Fall, Winter... and SpringRated ★ 4.0
The Motorcycle DiariesRated ★ 4.0
Train DreamsRated ★ 4.5