Movies
Ratings
209
InterstellarRated ★ 5.0
Batman BeginsRated ★ 4.0
Requiem for a DreamRated ★ 5.0
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 5.0
12 Angry MenRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 4.0
LimitlessRated ★ 4.0
ContactRated ★ 5.0
Indiana Jones and the Temple of DoomRated ★ 4.0
Captain America: The First AvengerRated ★ 3.0
GladiatorRated ★ 5.0
The Lincoln LawyerRated ★ 4.0
Back to the Future Part IIRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 5.0
Transformers: Dark of the MoonRated ★ 3.0