Movies
Ratings
23
The ChorusRated ★ 5.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 5.0
Love ActuallyRated ★ 5.0
Architecture 101Rated ★ 5.0
OldboyRated ★ 4.0
Shutter IslandRated ★ 4.0
A Bittersweet LifeRated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
(500) Days of SummerRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 5.0
May 18Rated ★ 3.0
Catch Me If You CanRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 5.0
Good Will HuntingRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
Forrest GumpRated ★ 5.0
Mrs. DoubtfireRated ★ 5.0