Movies
Ratings
35
AliensRated ★ 5.0
Sector 7Rated ★ 4.0
Jurassic Park IIIRated ★ 5.0
TranscendenceRated ★ 4.0
BattleshipRated ★ 3.0
GattacaRated ★ 3.0
KnowingRated ★ 4.0
EquilibriumRated ★ 4.0
Back to the FutureRated ★ 3.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 3.0
The TerminatorRated ★ 3.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
ArmageddonRated ★ 2.5
Jurassic ParkRated ★ 5.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 3.5
War of the WorldsRated ★ 4.0
The Fifth ElementRated ★ 3.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 3.5
The Matrix ReloadedRated ★ 3.5
JumperRated ★ 4.0