Movies
Ratings
87
Star Wars: Episode I - The Phantom MenaceRated ★ 4.0
Starship TroopersRated ★ 3.5
Inglourious BasterdsRated ★ 3.0
World War ZRated ★ 3.5
V for VendettaRated ★ 4.5
The Man from EarthRated ★ 4.5
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 4.5
Dead Poets SocietyRated ★ 3.5
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
BuriedRated ★ 3.0
Wreck-It RalphRated ★ 3.0
District B13Rated ★ 4.0
August RushRated ★ 4.0
FrequencyRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 4.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
AvatarRated ★ 3.5
The Man from NowhereRated ★ 3.5
A Beautiful MindRated ★ 4.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 2.5