Movies
Ratings
34
Fight ClubRated ★ 4.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
I Am LegendRated ★ 4.0
Forrest GumpRated ★ 5.0
PrometheusRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
District 9Rated ★ 5.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 5.0
28 Days LaterRated ★ 5.0
Princess MononokeRated ★ 4.0
Batman BeginsRated ★ 4.0
The Bourne SupremacyRated ★ 4.0
A Dirty CarnivalRated ★ 3.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
TakenRated ★ 4.0
Grave of the FirefliesRated ★ 5.0
The AvengersRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 4.0
LeonRated ★ 5.0