Movies
Ratings
273
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
SleepersRated ★ 3.5
The DepartedRated ★ 4.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
El Camino: A Breaking Bad MovieRated ★ 4.0
PonyoRated ★ 3.5
The Disappearance of Haruhi SuzumiyaRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.0
Neon Genesis Evangelion: The End of EvangelionRated ★ 4.0
Ready Player OneRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 4.5
FargoRated ★ 3.5
A Beautiful MindRated ★ 3.5
The Big ShortRated ★ 4.5
Catch Me If You CanRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Cast AwayRated ★ 4.0
The Talented Mr. RipleyRated ★ 4.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.5