Movies
Ratings
97
HalfwayRated ★ 4.5
I Just Didn’t Do ItRated ★ 4.0
My Rainy DaysRated ★ 4.5
The Garden of WordsRated ★ 4.0
Summer WarsRated ★ 4.0
Pom PokoRated ★ 4.5
5 Centimeters Per SecondRated ★ 4.0
MulanRated ★ 4.5
Children Who Chase Lost VoicesRated ★ 3.5
Porco RossoRated ★ 4.0
ColorfulRated ★ 4.5
Grave of the FirefliesRated ★ 4.0
A Little dinosour doolie - The Adventure of Ice PlanetRated ★ 4.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
FrozenRated ★ 3.5
The NotebookRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.5- WishRated ★ 4.5
NoahRated ★ 3.5