Movies
Ratings
141
Woman in GoldRated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 4.5
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.0
Dallas Buyers ClubRated ★ 5.0
The Bridge on the River KwaiRated ★ 4.0
PlatoonRated ★ 5.0
Dances with WolvesRated ★ 4.0
BraveheartRated ★ 5.0
American BeautyRated ★ 5.0
GladiatorRated ★ 5.0
A Beautiful MindRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
Million Dollar BabyRated ★ 5.0
The Hurt LockerRated ★ 5.0
The King's SpeechRated ★ 4.0
The MartianRated ★ 4.5
Bridge of SpiesRated ★ 5.0
A Melody to RememberRated ★ 4.0
The Woman in BlackRated ★ 0.5
TakenRated ★ 5.0