Movies
Ratings
35
Asako I & IIRated ★ 3.5
LimitlessRated ★ 3.5
Red DragonRated ★ 3.0
The Man from NowhereRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
Who Am IRated ★ 4.0
Requiem for a DreamRated ★ 4.5
BreathlessRated ★ 4.0
A Beautiful MindRated ★ 3.5
Good Will HuntingRated ★ 3.0
The HuntRated ★ 4.0
The IntouchablesRated ★ 4.0
LeonRated ★ 3.5
Rosemary's BabyRated ★ 5.0
The Witch: Part 1. The SubversionRated ★ 3.0
October SkyRated ★ 3.5
1987: When the Day ComesRated ★ 4.0
The Rocky Horror Picture ShowRated ★ 4.5
LeviathanRated ★ 5.0
The Tin DrumRated ★ 4.5