Movies
Ratings
131
Ode to the GooseRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 5.0
The RoadRated ★ 5.0
Home Alone 2: Lost in New YorkRated ★ 4.0
The Man from EarthRated ★ 5.0
Midnight in ParisRated ★ 5.0
The Sound of MusicRated ★ 5.0
Dances with WolvesRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 5.0
GladiatorRated ★ 5.0
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 5.0
Rain ManRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
Forrest GumpRated ★ 5.0
ChicagoRated ★ 5.0
The Hurt LockerRated ★ 5.0
The King's SpeechRated ★ 4.0
Million Dollar BabyRated ★ 5.0
No Country for Old MenRated ★ 4.0
12 Years a SlaveRated ★ 4.0