Movies
Ratings
101
MoneyballRated ★ 4.5
The Man from EarthRated ★ 4.0
ArrivalRated ★ 4.0
Iron ManRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
Hidden FiguresRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 4.5
Despicable MeRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 5.0
EquilibriumRated ★ 4.5
SecretRated ★ 5.0
The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 4.5
Spider-Man: HomecomingRated ★ 4.0
Star Trek: Into DarknessRated ★ 4.5
The NotebookRated ★ 4.5
The InternRated ★ 4.0
NightcrawlerRated ★ 3.5
Kung Fu HustleRated ★ 4.0
UpRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 5.0