Movies
Ratings
108
The Man from NowhereRated ★ 4.0
Gone GirlRated ★ 4.5
Catch Me If You CanRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 4.5
The Dark Knight RisesRated ★ 4.5
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
Spirited AwayRated ★ 4.5
The AttorneyRated ★ 4.5
Forrest GumpRated ★ 5.0
Hansel & GretelRated ★ 3.0
MalenaRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 5.0
Now Is GoodRated ★ 3.5
LucyRated ★ 3.5
The Plan ManRated ★ 3.0
A Few Good MenRated ★ 4.0
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 4.5
FrequencyRated ★ 3.5