Movies
Ratings
329 The Man Who Planted TreesRated ★ 3.0 The Man Who Planted TreesRated ★ 3.0
 Guilty of RomanceRated ★ 4.5 Guilty of RomanceRated ★ 4.5
 Turbo KidRated ★ 3.5 Turbo KidRated ★ 3.5
 HorseheadRated ★ 3.0 HorseheadRated ★ 3.0
- Ruined Heart: Another Love Story Between a Criminal and a WhoreRated ★ 3.5
 Resident EvilRated ★ 2.5 Resident EvilRated ★ 2.5
 Tony TakitaniRated ★ 3.5 Tony TakitaniRated ★ 3.5
 Dawn of the DeadRated ★ 4.0 Dawn of the DeadRated ★ 4.0
 V for VendettaRated ★ 3.0 V for VendettaRated ★ 3.0
 Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 1.5 Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 1.5
 Synecdoche, New YorkRated ★ 4.0 Synecdoche, New YorkRated ★ 4.0
 Love ExposureRated ★ 4.0 Love ExposureRated ★ 4.0
 Shaun of the DeadRated ★ 2.5 Shaun of the DeadRated ★ 2.5
 Jurassic WorldRated ★ 2.5 Jurassic WorldRated ★ 2.5
 OldboyRated ★ 4.0 OldboyRated ★ 4.0
 The TreacherousRated ★ 4.0 The TreacherousRated ★ 4.0
 TrainspottingRated ★ 3.0 TrainspottingRated ★ 3.0
 Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0 Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
 Two Days, One NightRated ★ 3.5 Two Days, One NightRated ★ 3.5
 Jack the Giant SlayerRated ★ 1.5 Jack the Giant SlayerRated ★ 1.5