Titles you rated
IdentityRated ★ 3.5
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 4.5
The Imaginarium of Doctor ParnassusRated ★ 3.5
Legends of the FallRated ★ 5.0
The Social NetworkRated ★ 3.5
VertigoRated ★ 5.0
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 3.5
Doctor ZhivagoRated ★ 3.0
Good Will HuntingRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
A Beautiful MindRated ★ 4.0
The Last EmperorRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.5
Ocean's TwelveRated ★ 3.0
Howl's Moving CastleRated ★ 3.5
The Sound of MusicRated ★ 2.5
The Inbetweeners MovieRated ★ 3.5