Movies
Ratings
50
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
Black SwanRated ★ 3.5
CloverfieldRated ★ 3.0
The Social NetworkRated ★ 3.5
The WailingRated ★ 4.5
GladiatorRated ★ 4.0
The TerminatorRated ★ 4.0
The Usual SuspectsRated ★ 4.0
Inside OutRated ★ 4.0
Fight ClubRated ★ 3.5
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 3.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
1987: When the Day ComesRated ★ 3.5
OldboyRated ★ 4.5
About TimeRated ★ 3.5
Gran TorinoRated ★ 3.5
ArrivalRated ★ 4.0
TroyRated ★ 3.0
GravityRated ★ 3.5
Die HardRated ★ 5.0