Movies
Ratings
192
Brokeback MountainRated ★ 3.5
Nocturnal AnimalsRated ★ 3.5
PonyoRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.5
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 3.0
UpRated ★ 3.5
War of the WorldsRated ★ 3.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.5
The Man from NowhereRated ★ 2.5
17 AgainRated ★ 3.0
CoralineRated ★ 3.0
MementoRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 3.5
You Are the Apple of My EyeRated ★ 2.5
World War ZRated ★ 3.0
Black SwanRated ★ 4.0
Pretty WomanRated ★ 2.5
Letters to JulietRated ★ 3.0
Spirited AwayRated ★ 5.0