Movies
Ratings
173
La La LandRated ★ 1.0
Being John MalkovichRated ★ 4.0
The LobsterRated ★ 3.5
MementoRated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
Music and LyricsRated ★ 4.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.5
CloserRated ★ 3.5
HerRated ★ 4.0
The MartianRated ★ 4.0
American BeautyRated ★ 4.0
A Beautiful MindRated ★ 4.0
HugoRated ★ 4.0
DivergentRated ★ 4.5
The King's SpeechRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 4.0
Scent of a WomanRated ★ 4.0
The Sound of MusicRated ★ 5.0
PrometheusRated ★ 4.0
I, RobotRated ★ 3.5