Movies
Ratings
74
V for VendettaRated ★ 5.0
TakenRated ★ 5.0
Minority ReportRated ★ 4.5
The Devil Wears PradaRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
Batman BeginsRated ★ 3.5
GladiatorRated ★ 4.0
The Sixth SenseRated ★ 4.5
TitanicRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
Saving Private RyanRated ★ 5.0
GravityRated ★ 5.0
The AvengersRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 5.0
OldboyRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0