Movies
Ratings
124
Taare Zameen ParRated ★ 3.5
LeonRated ★ 3.5
The HousemaidRated ★ 3.5
MotherRated ★ 4.5
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0
The MaskRated ★ 3.5
SawRated ★ 3.0
World War ZRated ★ 3.0
Maundy ThursdayRated ★ 2.5
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.5
Memories of MurderRated ★ 4.5
The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 3.5
The Dark Knight RisesRated ★ 3.5
The Dark KnightRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 3.5
Spirited AwayRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 4.0
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.0
Memories of MatsukoRated ★ 3.5
A Hard DayRated ★ 3.5