Movies
Ratings
173
Black Hawk DownRated ★ 4.0
The Cabinet of Dr. CaligariRated ★ 3.5
Triumph of the WillRated ★ 4.5
Bobby DeerfieldRated ★ 2.0
The Panic in Needle ParkRated ★ 4.0
The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert StoryRated ★ 3.5
Human NatureRated ★ 4.0
Basic InstinctRated ★ 3.0
Van Gogh: Painted with WordsRated ★ 3.5
HahahaRated ★ 3.5
Darkest HourRated ★ 4.0
Like You Know It AllRated ★ 2.5
DunkirkRated ★ 5.0
In Another CountryRated ★ 3.0
1945: The Savage PeaceRated ★ 5.0
Ex MachinaRated ★ 4.0
GrassRated ★ 1.5
Claire's CameraRated ★ 3.0
The Great Train RobberyRated ★ 3.5
The Day He ArrivesRated ★ 4.0