Movies
Ratings
50
Ocean's TwelveRated ★ 4.0
Love ActuallyRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 4.0
HitchRated ★ 4.0
Notting HillRated ★ 4.0
Peppermint CandyRated ★ 3.0
August RushRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
No Country for Old MenRated ★ 5.0
Pearl HarborRated ★ 3.0
SilencedRated ★ 2.0
R-PointRated ★ 2.0
The Godfather: Part IIRated ★ 5.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 5.0
The Man from EarthRated ★ 2.0
The Green MileRated ★ 5.0
HelplessRated ★ 2.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
Se7enRated ★ 5.0