Movies
Ratings
84
ConclaveRated ★ 5.0
ContactRated ★ 5.0
A Beautiful MindRated ★ 5.0
The Magnificent SevenRated ★ 4.0
GladiatorRated ★ 4.0
Lone SurvivorRated ★ 4.0
Gran TorinoRated ★ 4.5
Zero Dark ThirtyRated ★ 4.5
The Dark KnightRated ★ 5.0
ApocalyptoRated ★ 4.5
American SniperRated ★ 4.5
Don't BreatheRated ★ 4.5
FailanRated ★ 5.0
GattacaRated ★ 4.5
The PrestigeRated ★ 4.0
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.0
I Am LegendRated ★ 5.0
IdentityRated ★ 5.0
Sicario: Day of the SoldadoRated ★ 5.0
V for VendettaRated ★ 4.5