Movies
Ratings
244
Concrete UtopiaRated ★ 4.5
Inside Out 2Rated ★ 4.5
Svaha: The Sixth FingerRated ★ 4.0
LeonRated ★ 4.5
OldboyRated ★ 5.0
Decision to LeaveRated ★ 4.5
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 4.5
A Company ManRated ★ 2.5
Jurassic World: Fallen KingdomRated ★ 3.0
The King's ManRated ★ 3.0
GattacaRated ★ 4.5
anohana: The Flower We Saw That Day - The MovieRated ★ 2.5
AtonementRated ★ 4.5
FrozenRated ★ 3.5
August RushRated ★ 3.5
The Killing of a Sacred DeerRated ★ 4.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.5
HerRated ★ 4.0
A Silent VoiceRated ★ 2.5