Movies
Ratings
95
BoyhoodRated ★ 3.5
Hwayi: A Monster BoyRated ★ 3.0
Architecture 101Rated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 4.0
Rise of the GuardiansRated ★ 4.5
Leafie, a Hen Into the WildRated ★ 3.5
Bridget Jones: The Edge of ReasonRated ★ 5.0
Big Hero 6Rated ★ 4.5
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
Sister ActRated ★ 4.0
Before SunsetRated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 4.5
Billy ElliotRated ★ 4.5
Gone GirlRated ★ 5.0
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 4.5
Rain ManRated ★ 4.5
HerRated ★ 4.5
TakenRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.5