Movies
Ratings
85
The Lion King 2: Simba's PrideRated ★ 4.0
SaltRated ★ 3.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 3.0
The Devil's GameRated ★ 2.5
Ghost HouseRated ★ 3.0
The Twilight Saga: New MoonRated ★ 3.0
A Beautiful MindRated ★ 3.0
The Blind SideRated ★ 4.0
The HolidayRated ★ 4.5
Source CodeRated ★ 3.0
The King's SpeechRated ★ 3.0
Notting HillRated ★ 4.0
Music and LyricsRated ★ 4.0
Bridget Jones's DiaryRated ★ 4.5
A Tale of Two SistersRated ★ 2.0
The Sixth SenseRated ★ 4.5
OrphanRated ★ 3.5
School of RockRated ★ 3.5
Miss GrannyRated ★ 4.0