Movies
Ratings
153
Exit Through the Gift ShopRated ★ 5.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 1.5
ChefRated ★ 4.5
Star Trek: Into DarknessRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.5
The Arrival of a Train at La CiotatRated ★ 1.0
You Are the Apple of My EyeRated ★ 4.5
The NotebookRated ★ 4.5
AmadeusRated ★ 5.0
BoyhoodRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
Two MoonsRated ★ 1.5
LockoutRated ★ 1.0
Captain America: The First AvengerRated ★ 2.5
LooperRated ★ 4.0
The Three MusketeersRated ★ 4.5
White: The Melody of the CurseRated ★ 1.5
Source CodeRated ★ 4.5
PrometheusRated ★ 4.0