Movies
Ratings
423
Alien: ResurrectionRated ★ 4.0
PrometheusRated ★ 4.5
Alien³Rated ★ 4.0
AliensRated ★ 5.0
Alien: CovenantRated ★ 3.5
The MartianRated ★ 4.5
Children of MenRated ★ 4.5
Gone GirlRated ★ 4.0
A Beautiful MindRated ★ 2.5
Life of PiRated ★ 4.5
BraveheartRated ★ 4.5
CureRated ★ 4.0
Day & NightRated ★ 3.5
Manchester by the SeaRated ★ 4.5
CarolRated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 4.5
The Butterfly EffectRated ★ 4.5
Billy Elliot: The MusicalRated ★ 4.5
Before SunriseRated ★ 5.0
There Will Be BloodRated ★ 3.5