Movies
Ratings
50
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 5.0
The Cat ReturnsRated ★ 4.0
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
You Are the Apple of My EyeRated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 3.0
A Frozen FlowerRated ★ 2.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
Shutter IslandRated ★ 4.0
Mission: Impossible IIIRated ★ 3.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 5.0
GattacaRated ★ 5.0
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2Rated ★ 1.0
MarathonRated ★ 3.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.0
The Twilight Saga: New MoonRated ★ 1.0
AmadeusRated ★ 4.5
A Beautiful MindRated ★ 4.0
The ThievesRated ★ 3.5
Schindler's ListRated ★ 4.5
The Berlin FileRated ★ 3.0