Movies
Ratings
139 Dongju: The Portrait of a PoetRated ★ 4.5 Dongju: The Portrait of a PoetRated ★ 4.5
 Star Wars: Episode I - The Phantom MenaceRated ★ 4.5 Star Wars: Episode I - The Phantom MenaceRated ★ 4.5
 The Matrix RevolutionsRated ★ 4.0 The Matrix RevolutionsRated ★ 4.0
 The Matrix ReloadedRated ★ 4.0 The Matrix ReloadedRated ★ 4.0
 LeonRated ★ 5.0 LeonRated ★ 5.0
 Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 4.5 Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 4.5
 Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 4.5 Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 4.5
 Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 4.5 Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 4.5
 Back to the Future Part IIIRated ★ 5.0 Back to the Future Part IIIRated ★ 5.0
 X2: X-Men UnitedRated ★ 3.5 X2: X-Men UnitedRated ★ 3.5
 Spider-ManRated ★ 3.5 Spider-ManRated ★ 3.5
 Spider-Man 2Rated ★ 3.5 Spider-Man 2Rated ★ 3.5
 Star Wars: Episode V - The Empire Strikes BackRated ★ 4.5 Star Wars: Episode V - The Empire Strikes BackRated ★ 4.5
 Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 4.5 Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 4.5
 Edge of TomorrowRated ★ 3.5 Edge of TomorrowRated ★ 3.5
 The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 3.5 The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 3.5
 The Chronicles of Narnia: Prince CaspianRated ★ 3.5 The Chronicles of Narnia: Prince CaspianRated ★ 3.5
 Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.0 Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
 Back to the Future Part IIRated ★ 5.0 Back to the Future Part IIRated ★ 5.0
 The Last BlossomRated ★ 4.5 The Last BlossomRated ★ 4.5