Movies
Ratings
650
Forrest GumpRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
Man in LoveRated ★ 4.0
The Parent TrapRated ★ 4.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.5
MarathonRated ★ 4.0
Notting HillRated ★ 5.0
CollateralRated ★ 4.0
TremorsRated ★ 3.5
Thirteen GhostsRated ★ 2.0
The IntouchablesRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 3.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
Jack the Giant SlayerRated ★ 3.5
Transformers: Age of ExtinctionRated ★ 3.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 3.5
The NotebookRated ★ 5.0
Gone GirlRated ★ 3.5