Movies
Ratings
124
We Need to Talk About KevinRated ★ 5.0
Being John MalkovichRated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
Chicken with PlumsRated ★ 4.0
Only Lovers Left AliveRated ★ 5.0
Right Now, Wrong ThenRated ★ 4.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.5
The Great GatsbyRated ★ 4.0- Highway StarRated ★ 2.5
Phantom DetectiveRated ★ 1.0
The Kirishima ThingRated ★ 3.0
Rainbow SongRated ★ 4.0
A Clockwork OrangeRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 3.0
SkyfallRated ★ 4.5
(500) Days of SummerRated ★ 5.0
Evangelion: 2.0 You Can (Not) AdvanceRated ★ 4.5
2001: A Space OdysseyRated ★ 5.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 4.0