Movies
Ratings
20
The IntouchablesRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 4.0
Ocean's ThirteenRated ★ 4.0
The Butterfly EffectRated ★ 5.0
Fight ClubRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
Tazza: The High RollersRated ★ 5.0
Shutter IslandRated ★ 5.0
IdentityRated ★ 5.0
The ChaserRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 5.0
Phone BoothRated ★ 5.0
I Saw the DevilRated ★ 5.0
OldboyRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 4.0
Home AloneRated ★ 2.0
The Sixth SenseRated ★ 5.0
JumanjiRated ★ 2.0