Movies
Ratings
100
A Bittersweet LifeRated ★ 5.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 5.0
My Name Is KhanRated ★ 4.0
Edward ScissorhandsRated ★ 5.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 3.0
RatatouilleRated ★ 2.0
City of GodRated ★ 2.0
Men in BlackRated ★ 2.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 5.0
A Beautiful MindRated ★ 4.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 2.0
Ben-HurRated ★ 2.0
Ocean's ElevenRated ★ 5.0
Bleak NightRated ★ 3.0
The Little MermaidRated ★ 3.0
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 5.0
August RushRated ★ 2.0
AvatarRated ★ 2.0
Iron Man 2Rated ★ 5.0