Movies
Ratings
124
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a TimeRated ★ 4.5
The Truman ShowRated ★ 4.5
2012Rated ★ 5.0
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 4.0
Death Note: The Last NameRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Toy StoryRated ★ 3.5
The Man from NowhereRated ★ 4.0
Death NoteRated ★ 4.5
I Am LegendRated ★ 3.5
I Saw the DevilRated ★ 2.5
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 3.5
101 DalmatiansRated ★ 1.5
Mr. & Mrs. SmithRated ★ 4.0
Harry Potter and the Prisoner of AzkabanRated ★ 3.0
3 IdiotsRated ★ 4.0
Evan AlmightyRated ★ 3.5
The NotebookRated ★ 3.0
Life Is BeautifulRated ★ 4.0