Movies
Ratings
537
The PiratesRated ★ 4.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.5
HerRated ★ 5.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
Edge of TomorrowRated ★ 4.5
The Matrix RevolutionsRated ★ 4.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.5
The Yellow SeaRated ★ 5.0
WALL-ERated ★ 3.5
Spider-Man 2Rated ★ 3.5
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 5.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.5
Requiem for a DreamRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 4.0
ConfessionsRated ★ 5.0
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate EventsRated ★ 2.0
Black HouseRated ★ 2.0
Monster HouseRated ★ 2.0